A.C. Milan

Komentirati mogu i neregistrirani... :)

15.12.2008.

JUVENTUS - MILAN 4:2

Izravni dvoboj za "prvu pratilju" Intera, ujedno i derbi 16. kola Serie A izmedu Juventusa i Milana, zavrsio je velikom pobjedom Stare dame s rezultatom 4:2. Gosti iz Milana su u dva navrata hvatali vodstvo Juventusa, ali su u konacnici ipak morali potpisati kapitulaciju.

Dugoocekivani derbi izmedu drugoplasiranih Juventusa i Milana na torinskom Olimpijskom stadionu zavrsio je po mnogima ocekivano - pobjedom Juventusa. Izabranici Claudija Ranierija nadigrali su Milan u susretu koji je zavrsio rezultatom 4:2, iako ni gosti nisu bili potpuno bez odgovora na dobru igru momcadi iz Torina. Pokušavali su Rossoneri doci barem do boda, ali se "stroj" Juventusa ipak pokazao prejakim i crno-bijeli su zasluzeno slavili pobjedu.

Nas Dario Knezevic zbog ozljede nije konkurirao za sastav Juventusa. Od pocetka su nogometasi Juventusa krenuli po pogodak i nisu dugo trebali cekati na njega. U 16. minuti dosuden je jedanaesterac za domacine zbog prekrsaja Jankulovskog nad Del Pierom, a sam kapetan Juventusa je s bijele tocke poslao neobranjivu loptu u mrezu Abbiatija za vodstvo Stare dame od 1:0. Nije se predugo cekalo na odgovor Milana, koji je odmah nakon primljenog pogotka krenuo po izjednacenje. Igrala se 31. minuta, Kaladze je s lijeve strane ubacio za Ronaldinha, a brazilski carobnjak idealno asistirao za Pata, koji je matirao Manningera i poravnao rezultat na 1:1. Taj je rezultat na semaforu svijetlio samo cetiri minute, Del Piero je izveo udarac iz kuta, a Chiellini glavom pospremio loptu u mrezu Milana i Staroj dami donio novu prednost od 2:1.

Nalet Juventusa trajao je i dalje, domacini kao da su krenuli i po treci pogodak koji bi (vjerojatno) rijesio pitanje pobjednika. To im se ostvarilo u 41. minuti, De Ceglie je potpuno izigrao gostujucu obranu i dodao za Amaurija, koji nije imao tezak zadatak pospremiti loptu u mrezu za vodstvo domacina od 3:1. Nogometasi Milana su se i dalje odbijali predati, tako se u 56. minuti mreza Juventusa ponovno tresla. Projektil Ambrosinija iz daljine je "ocesao" Chiellinija na putu prema mrezi Manningera i unio rezultatsku neizvjesnost u susret. Deset minuta nakon toga Rossoneri su ostali s igracem manje jer je zbog drugog zutog kartona put svlacionice morao Zambrotta.

Juventusu nije trebalo dugo da iskoristi brojcanu nadmoc na terenu, tako je u 69. minuti Amauri nakon duplog pasa sa Sissokom ponovno pronaso put do mreze Abbiatija i postavio rezultat na konacnih 4:2 za pobjedu Juventusa koja ga ostavlja samog na drugom mjestu na ljestvici, i dalje sa sest bodova zaostatka za vodecim Interom. Milan se spustio na cetvrto mjesto na ljestvici, presla ga je momcad Napolija koja ima isti broj bodova kao crveno-crni, ali i bolju gol razliku.

::  Juventus 4:2 Milan  ::
Del Piero 16' (11m), Chiellini 34', Amauri 41', 69'; Pato 31', Ambrosini 56'
Juventus: Manninger; Grygera, Mellberg, Chiellini, Molinaro; Marchionni, Sissoko (Zanetti 87), Marchisio, Nedved (De Ceglie 30); Del Piero, Amauri (Iaquinta 88)
Milan: Abbiati; Zambrotta, Maldini, Kaladze, Jankulovski; Ambrosini (Antonini 73), Emerson (Shevchenko 46), Pirlo; Seedorf, Ronaldinho; Pato (Inzaghi 76)